Дома Тагови брза и лесна торта

Таг: брза и лесна торта

Едноставна торта со ванила, поубава е и од слаткарница, има кремаст...

Оваа торта е осмислена за оние кои немаат многу време да поминуваат во кујна, а притоа да поминат и евтино. Тортата е многу вкусна,...

Трослојна КИНДЕР торта без печење, се приготвува многу лесно, има вкус...

Киндер торта која се приготвува многу лесно, а е и превкусна. Киндер тортата е идеален десерт за сите пригоди, особено за родендени на дечињата....

ВОЗДУШЕСТА ТОРТА, измати и излеј, додека трепнете е готова

ВОЗДУШЕСТА ТОРТА, измати и излеј, додека трепнете е готова, а се подготвува многу лесно и едноставно. Рецепт на Вкусна Минута. Лесна, чоколадна торта која...

Плазма колач – едноставен и превкусен

Постапката за приготвување на овој колач е премногу едноставна и лесна, но крајниот резултат е нешто што ќе ве воодушеви. Вреди да го пробате...