Дома Тагови брза и евтина торта

Таг: брза и евтина торта

Многу едноставна, брза, евтина и огромна – Новата песок торта која...

Познатата „песок торта“ или порано позната и како „Интерконтинентал“, а можеби во старите тефтери можете да ја најдете и под некое друго име, може...

ВОЗДУШЕСТА ТОРТА, измати и излеј, додека трепнете е готова

ВОЗДУШЕСТА ТОРТА, измати и излеј, додека трепнете е готова, а се подготвува многу лесно и едноставно. Рецепт на Вкусна Минута. Лесна, чоколадна торта која...

14 рецепти за многу брзи и неодоливо вкусни торти и колачи...

Денес на денот на вљубените прославете ја вашата љубов во својот парнер на најромантичен начин. Подгответе една од овие превкусни торти и изненадете го...

Торта со кроасани, без печење, многу брзо е готова

Едноставна, а многу вкусна торта... ќе се воодушеват сите што ќе ја пробаат. Кога го добив рецептот од мајка ми, бев скептична како ќе...