Дома Тагови брза чоколадна торта со кекси

Таг: брза чоколадна торта со кекси

ЕКСПРЕС ТОРТА: Многу лесна и едноставна за правење, рецептот го добив...

Овој колач е многу вкусен, од оние „лапни-голтни“, а одличен е поради неговата брза и едноставна постапка за приготвување. Рецептот го добив мојата идна...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Постапката е толку лесна, што секој може да ја...

За оваа торта ви се потребни многу малку состојки, а добивате слатко задоволство кое нема да ве остави рамнодушни. И најпребирливите ја обожаваат оваа...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Кремаста и неодолива, без брашно и...

За претстојните празници направете кремаста и неодолива торта за чија подготовка нема да одвоите повеќе од 15 минути. Ништо не се пече, а готвењето...

Оваа торта се врти во нашето семејство како скап накит: Сите...

Највкусната старинска чоколадна торта со ореви: Десерт со традиција чиј вкус ве маѓепcyва. Рецептот за оваа торта го наследив од мојата баба Љуба (која...

ПОЛОВИНА ТОРТА ЈА ИЗЕДОВ САМА: многу деликатно и без печење

Ваква вкусна торта не сум јадела одамна. Која ја направив си исеков едно парче и премногу ми се заслади, па така ја изедов половина...

Торта со чоколаден пудинг и бисквити, екстра брза подготовка – ова...

Рецепт и видео прилог на CooKing – Чоколадна плазма торта. Ако ви е потребен рецепт за чоколадна торта која сите ја сакаат, а немате многу...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"