Дома Тагови брза бисквитна торта

Таг: брза бисквитна торта

КЕКС ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Од сите рецепти, овој е убедливо најдобриот,...

Оваа кремаста кекс торта ме научи да ја правам баба ми уште кога бев тинејџерка. Комбинацијата на вкусови на пудинг, рум, кафе и бисквити...

БИСКВИТ ТОРТА: Овој рецепт е совршен, запишете си го

БИСКВИТ ТОРТА: секогаш се водам по овој рецепт бидејќи е совршен и ни е омилен на целото семејство. Многу едноставна торта, многу брза и...

НОВАТА БИСКВИТНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Предизвика восхит кај гостите и сите...

За роденденот на ќерка ми сакав да порачам торта со принцезата Елса од анимираниот филм „Frozen“. Таа го обожава овој лик и речиси целиот...

БРЗА И ЛЕСНА: Овошна торта без печење, за половина час е...

Нашата драга пријателка Рената Трајчевска овојпат ги надмина очекувањата на сите и направи чизкејк за сите пофалби! На ова ремек дело можат да и...

За 10 минути: Убедливо највкусната брза торта со бисквити – јупи...

Плазма тортата е една од најпопуларните слатки. Едноставна е, брзо се приготвува, неодоливо е вкусна. Ја обожуваат децата, а главна состојка се плазма кексите. Има...

За оваа торта сите зборуваат и ја споделуваат: Бисквитна-песок торта, многу...

Многу едноставна, а многу вкусна торта. Секој залак се топи во уста. Потребни состојки: 1 литар млеко 2 пудинг од ванила 250 г шеќер 3 ванилин шеќер 1 чоколадо за...