Дома Тагови брз ролат со бисквити

Таг: брз ролат со бисквити

НЕЖЕН ДИЈАМАНТСКИ ПРСТЕН: Многу здрав и вкусен колач, а домашните ми...

Здрав десерт кој ќе ве засити како цел оброк, а може да изедете многу парчиња и нема да ви се „слоши“ од благо. Го...

Ролат со кршени бисквити посен стар рецепт – едноставна и брза...

Во групата НМД рецепти нашата драга членка Светлана Карапетровска Македонска нè потсети на овој стар рецепт за превкусниот ролат со кршени бисквити. Многу брза...

Меден чоколаден десерт готов за 15 минути – одличен избор кога...

Фото и рецепт: Вукица Мијиќ Одличен, брз и едноставен колач – многу вкусен. Потребни состојки: 1 литар млеко 1 шолја (од 250 мл) густин 1,5 шолја шеќер (околу 300...

Ролат свиткан во обланда кој се приготвува за само 15 минути...

Ова е најбрзиот колач кој изгледа многу декоративно а истовремено има многу добар вкус. Потребни состојки: 2 листа обланди 300 мл млеко 400 г бисквити 150 г маргарин/путер 3 лажици...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"