Дома Тагови брз овошен колач колач со маскарпоне

Таг: брз овошен колач колач со маскарпоне

ПРЕДОБРА ТОРТА СО ЈАГОДИ: Може да се прави со печење или...

„Во оригиналниот рецепт беше запишано: торта од крем сирење со вишни“, но бидејќи ниту јас, ниту некој од домашните не ги сака вишните, јас...

ФАНТАЗИЈА: Брз колач кој се приготвува за 20 минути

Ова е омилениот колач на повеќето домаќинки, зашто се приготвува навистина многу брзо и лесно, додека вкусот е исклучително неодолив. Се приготвува со смрзнати...

Брз освежителен колач без печење и без варење

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти: Брз освежителен колач кој се приготвува без печење во рерна и без варење. Едноставно...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"