Дома Тагови брз колач со јаболка гриз и ореви

Таг: брз колач со јаболка гриз и ореви

Ароматичен колач со јаболка (мрсен и посен): Брзо се прави, а...

Колачите со јаболка засекогаш ќе нè потсетуваат на старите добри времиња, кога нашите баби со брзина на светлината го подготвуваа овој колач кој ние...

Го направив взори, а кога се вратив од работа веќе беше...

Колачите со јаболка, кои одозгора се прелиени со шербет се чини дека се најбараните вкусни колачи кои се правеле децении наназад, а многу се...

БРЗ КОЛАЧ СО ГРИЗ: Додајте рендани јаболка и ореви, па ќе...

Многу едноставен и вкусен колач кој е толку сочен што се топи во уста. Се приготвува од намирници кои веќе сигурно ги имате во...

СО МЕРКИ НА ШОЛЈА: лесна варијанта на колач со јаболка и...

За почеток подгответе си шолја од 200 мл или малку поголема ако сакате (со една иста шолја се мерат сите состојки). ПОТРЕБНИ СУВИ СОСТОЈКИ:...

КОЛАЧ СЀ ПО 2: вкусен гриз колач на кој се досетив...

КОЛАЧ СЀ ПО 2: вкусен гриз колач со неверојатен вкус кој се топи во уста. На него се сетив додека гледав телевизија и веднаш...

Сочен колач со јаболка, ореви и суво грозје – едноставен за...

Многу едноставен колач кој брзо се прави. Потребно е сите состојки да ги изматите, најпрво јајцата, па влажните состојки, а потоа и сите суви...