Дома Тагови брз колач со бисквити

Таг: брз колач со бисквити

КОЛАЧ „ЊАМ-ЊАМ“: Брзински кремаст колач со бисквити, каков што сите го...

Едни од најомилените колачи се токму оние кои се приготвуваат брзо, со бисквити и крем кој најчесто се подготвува од пудинг со разни вкусови,...

Колач без печење, колку парчиња и да изедеш од него, не...

Сите ги обожаваат тортите и колачите кои се подготвуваат со бисквити поради тоа што се највкусни. Имаат кремаст вкус, а кога бисквитите ќе омекнат...

ОВАА ТОРТА ЈА НАПРАВИВ ЗА РОДЕНДЕНОТ НА СИН МИ МАТЕЈ, со...

Поздрав од мене. Ова е мојата прва објава. Јас сум од Македонија, уживам да готвам за моите најблиски, се надевам на добро друштво од оваа...

НАЈЛЕСНАТА ТОРТА ШТО СУМ ЈА НАПРАВИЛА: Ви требаат бисквити, пудинг и...

Рецептот го добив пред 5 години кога при една пригода имав можност да ја пробам тортата за првпат. Бев воодушевена од вкусот и прашав...

Кога го направив овој ПОСЕН колач, маж ми рече дека се...

Овој колач се прави толку брзо што ви е потребно само 15 минути да одвоите. Има вкус како Фереро затоа што се прави од...

БИСКВИТЕН КОЛАЧ БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Може да го јадете и на диета,...

Лесен за подготовка и уште повкусен ми е кога е ладен. Нема валкање на непотребни садови, ниту се пече, па да се вжешти целата...

Многу едноставен колач: Се меша и се пече, па се премачкува...

Веднаш ќе го засакате овој колач и често ќе правите поради неговата едноставност, се мери со чаши и не може да погрешите. Не мора...

ТОРТА СО ОРЕВИ: Помеѓу бисквитите се мачка фил кој се приготвува...

Оваа брза кекс торта со ореви е целата кремаста, лесна и вкусна. Едноставно се приготвува само од неколку состојки. Филот е кремаст со богат...

ТОРТА РЕМЕК ДЕЛО- без печење, брза подготовка, сите што ја пробале...

ТОРТА РЕМЕК ДЕЛО- без печење, брза подготовка, сите што ја пробале ми побараа уште едно парче. Рецепт на Гурман ТВ. Тортата се подготвува многу...

Колач од еден сад – совршен десерт кој постојано ќе го...

Едноставен колач и на сите добро ќе им дојде овој рецепт. Совршен десерт кој откако еднаш ќе го пробате, веруваме дека често ќе го...