Дома Тагови брз и сочен колач

Таг: брз и сочен колач

За мене ова е најубав колач: сочна раванија со ореви

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ за сируп: 600 г шеќер (3 чаши), 600 мл вода (3 чаши), сок и кора од половина лимон. Откако ќе зоврие се...

Гриз колач со мерки на чаша: Посочен и повкусен од овој...

Гриз колач со мерки на чаша: Посочен и повкусен од овој сигурно не сте пробале. Многу е вкусен и едноставен. Ако ги сакате сочните,...

MОНТЕ КОЦКИ – ЕДНОСТАВЕН КОЛАЧ СО СОСТОЈКИ КОИ ВЕЌЕ ГИ ИМАТЕ...

„Многу едноставен рецепт што секој може да го направи. Состојките се едноставни, а доколку во моментов ги немате дома, секако ги има во најблиската...

ПОУБАВ Е ОД РЕСАНА КОЛАЧОТ: Колач со 4 јајца, многу е...

Рецептот на Валентина за колач со 4 јајца, кој се прелива со чоколадо е еден од најбараните на нејзиниот канал. Таа вели: „Толку е...

Mраморен колач, прелиен со млеко: Повкусен е од кох, сочен, мек,...

Oва е еден многу убав, декоративен и сочен колач, кој многу ми се допадна на прв поглед, а кога го пробав, се уверив дека...

КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Се прави додека трепнеш, толку е сочен и...

Ова е толку лесен колач кој ќе ве освои после првиот залак. Кога го направив првпат, на сите многу им се допадна и се...

СОЧНА БАНАНА ТОРТА: Секој залак се топи во уста, едноставна и...

Во последно време сѐ повеќе се применува бананата во подготовка на пандишпани и бисквити, која најчесто се користи како здрава замена за шеќерот. Поради...

СУПЕР ВКУСЕН КОЛАЧ – прекрасна комбинација од чоколадо и вишни, брзо,...

Овие чоколадни коцки се толку многу вкусни, што нема да ви биде доволно едно парче. Чоколадниот вкус искомбиниран со вишни е толку совршен што...

СО ВКУС НА БАКЛАВА: Рецепт за брз и сочен колач со...

Колачот наречен „лажна баклава“ е еден од омилените, затоа што освен што се приготвува многу лесно и брзо, има вкус на баклава, многу е...

КОХ СО ЧОКОЛАДНО МЛЕКО: Неверојатно сочен – не знаеме дали е...

Кохот е еден од омилените сочни колачи кои можат да се јадат убаво изладени, но и веднаш штом се извадат од рерна, додека се...