Дома Тагови брз и посен колач

Таг: брз и посен колач

ПОСЕН КОЛАЧ ОД ТЕТРАТКАТА НА МАЈКА МИ: Највкусниот посен колач што...

Рецептот на Валентина Машковиќ ме воодушеви кога го објави на нејзиниот канал. Станува збор за еден старински, посен колач кој се подготвува за кратко...

ПОСНО, БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: Неодолив старински колач – нема кој...

Меденото срце е од оние старински, миризливи и сочни колачи кои никого не оставаат рамнодушен. Се прави многу брзо, лесно и од евтини намирници...

ПОСНА БАЈАДЕРА ЗА 15 МИНУТИ: Највкусниот и најбрзиот рецепт

Бајадера, што на француски јазик значи „танчерка во храм“, е еден од омилените колачи во регионот и пошироко. Се приготвува со зовриен сируп од...

СОЧЕН ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО ГРИЗ И ЏЕМ: Без јајца и млеко,...

Колачот се приготвува без јајца и млечни продукти, па затоа може подолго да трае и тоа го прави идеален, не само за десерт наменет...

СОЧЕН КОЛАЧ БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Целиот е кремаст и едноставен,...

Со комбинирање на едноставни состојки го направив овој посен и сочен колач за кој не ви треба ниту млеко, ниту јајца. Се прави со...

НЕ ВИ Е ПОТРЕБЕН МИКСЕР ЗА ОВОЈ ЕВТИН И ПОСЕН КОЛАЧ:...

Еве еден посен колач кој можете да го правите преку целата година. Излегува многу мек како сунѓер, мириса неодоливо и многу е вкусен. Се...