Дома Тагови брз и лесен колач

Таг: брз и лесен колач

ЈУЛПИТА: ако има нешто лесно за правење тогаш тоа е овој...

Ми се чини дека овој колач можам да го направам и мижејќи, толку многупати го имам направено. Рецептот ми го даде колешката Злата. Сите...

КОЛАЧ 7+7+7 – Вака е наречен затоа што сè оди по...

ЛЕДЕНО НЕБО или колачот 7+7+7 е толку вкусен и нежен, што мора да го пробате. Вака е наречен затоа што сè оди по 7,...

Бисквитен колач со пудинг, готов за 10 минути

Овој колач брзо се прави, ама и многу брзо се јаде : ) Потребни состојки: Бисквити петит или по ваш избор и сок од вишни за...