Дома Тагови брз десерт

Таг: брз десерт

Ако имате 1 јаболко и 1 јајце, направете го овој супер...

Ако имате 1 јаболко и 1 јајце, направете го овој супер вкусен рецепт за 5 минути! Сочни палачинки со јаболка за 5 минути! Најбрзиот...

ДЕСЕРТ ВО ЧАША ЗА 5 МИНУТИ: Подобар е од оригиналниот Монте,...

Направете брз и многу вкусен чоколаден десерт во чаша со подготовка од 5 минути. Сè се мати и се излева во чаша, па после...

НЕПЕЧЕН РОЛАТ СО КЕКСИ, БАНАНИ И ЈАБОЛКА: Доколку немате време за...

Овој колач може да го правите преку цела година. Не се пече и е многу вкусен, а покрај тоа е и посен, така што...

НАЈЛЕСНИОТ ДЕСЕРТ НА СВЕТОТ: Само 4 состојки и 5 минути време,...

Сигурно никогаш не сте сетиле да направите толку брз, а вкусен десерт од само неколку основни состојки. Идејата ми даде ќерка ми, ја послушав...

Ако имате 1 јајце, 1 портокал и малку брашно, направете го...

На многу едноставен и брз начин можете да приготвите вкусен десерт кој сите го обожаваат. По вкус и излед потсетуваат на крофнички, но многу...

ТОПЧИЊА ОД ЈАБОЛКА, КЕКСИ, ОРЕВИ И ПУДИНГ: Се прават за 10...

Ако имате дома 4 големи јаболка, тогаш не пропуштајте го да го направите овој десерт. Топчињата излегуваат многу вкусни, се приготвуваат многу брзо од...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ ЗА 5 МИНУТИ: Просто се прави и не е...

За овој колач можам да кажам дека е колачот од моите соништа. Вкусот му е божествен, се топи во уста и не можете да...

ПОЛНОЌЕН ДЕСЕРТ: Брза слатка пита за 5 минути, сè изматете и...

Рецепт на Кети. „Овој рецепт го имам од татко ми, а во неговото семејство бил одамна. Тој потекнува од големо семејство каде секогаш се...

Десерт кој стана познат поради Милена Дравиќ: стаpински евтин рецепт кој...

Кога и да одевме кај нашата баба на гоcти, таа нè поcлужуваше со овој пpекрасен десерт. Ова е cтaрински рецепт кој денес е малку...

Евтин и многу вкусен ролат, мек како сунѓер, од 3 состојки,...

Спектакуларен десерт кој се приготвува од главно три состојки, а истите ги имате во кујна. Верувајте дека штом еднаш ќе го направите, ќе посакате...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"