Дома Тагови брауни колач

Таг: брауни колач

БРАУНИ ВО КРЕМ: Чоколаден колач со мак во ванила крем, па...

Брауни е американски колач со многу едноставна подготовка, меѓутоа спаѓа меѓу најомилените поради неговата сочност и богат вкус. Ова е негова верзија со мак/афион...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО САМО 3 ЛАЖИЦИ ШЕЌЕР – А може и...

Можеби ќе ве потсети на брауни колачињата, зашто по вкусот и изборот на состојките е многу сличен на нив, па сите љубители на чоколадни...

ЕВТИН КОЛАЧ СО ОДЛИЧЕН ВКУС: Без трошка чоколадо и путер

Ова е многу евтина верзија на попyларниот колач „брауни“, и ако ви се чини дека не е претерано вкусен затоа што не содржи чоколадо,...