Дома Тагови божествена чоколадна торта

Таг: божествена чоколадна торта

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО РАКИЈА: Сочноста не се споредува со ниедна друга...

Љубителите на чоколадо ќе ги воодушеви вкусот на феноменалниот деликатес направен со омилениот жесток пијалак - ракија. Послужете се со ракијата која најмногу ви...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Постапката е толку лесна, што секој може да ја...

За оваа торта ви се потребни многу малку состојки, а добивате слатко задоволство кое нема да ве остави рамнодушни. И најпребирливите ја обожаваат оваа...

НАЈУБАВАТА ЧОКОЛАДНА ТОРТА КОЈА СЕ СЕЧЕ КАКО РОЛАТ: Сите ќе ви...

Ако сакате за овие празници да ги изненадите домашните со нешто поразлично и многу вкусно, тогаш направете ја оваа чоколада торта, која со сигурност...

БОЖИЌНА ТОРТА, ГОТОВА ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Многу кремаста и сочна, нема...

Чоколадната торта е една од најпосакуваните за Божиќ, особено кога завршуваат посните денови. Направете си ја оваа богата и боемска торта со многуслоен фил...

Едноставна чоколадна торта која е сочна со дебел слој ванила –...

Ова е старинска торта, каква што ја правеа нашите мајки и баби. Рецептот го добив од мајка ми, а на неа и го подарила...

После оваа торта знам што значи „сочно“: вкусно, брзо и едноставно,...

Оваа чоколадна торта едноставно ќе ја обожавате. Откога го најдов рецептот, едноставно сум заглавена со него и не би го менувала за друг. Децата...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА: со бел крем и сечкани бадеми, без брашно и...

Овој рецепт мора да си го направите, без брашно и со малку шеќер. Торта со многу убава бела кора и ванилин крем, а одозгора...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА ЗА ПОМАЛКУ ОД 5 МИНУТИ: без јајца, повкусна не...

Кога сакате да направите класична чоколадна торта, запишете си го овој рецепт бидејќи ќе ве потсети на старите добри денови кога со брзина на...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ОPЕВИ, без брашно, 15 минути време

Многу вкусна чоколадна торта од која само од изгледот ќе ви потечат лиги. Се подготвува многу брзо и се пече само 20 минути. Рецептот...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ЗА БОЖИЌ: Без печење и брзо е готова, се...

Убава кремаста торта која се приготвува со пудинг и чоколадо. Постапката е брза и едноставна, а резултатот е божествен. Тортата е прикладна подеднакво и...