Дома Тагови бомбици

Таг: бомбици

Бисерни БАНАНА БОМБИЦИ – брзи, лесни и најважно многу вкусни

Рецепт и фото: Габриела Миленкоска Рецептот за овие бисерни бомбици од банана ни го претстави нашата драга членка Габриела Миленкоска во групата НМД рецепти. Од...

Киндер смеса за триаголници или бомбици – евтина, а вкусна и...

Оваа смеса често ја правам за гости, но и за нас домашните за да се засладиме. Брзо и лесно се приготвува, а може да...

Мали мињони со бели цветчиња, со мелени бисквити и какао, брзи,...

Фото и рецепт: Гордана Марковиќ Потребни состојки: 250 г мелени бисквити 150 г шеќер во прав 100 г путер или маргарин 2 лажици какао малку арома од рум 100-150 мл некој...

Посни бомбици со јаболка и бисквити без печење!

Прекрасни топчиња со многу убав вкус, лапни голтни! Се приготвуваат од многу малку намирници, а даваат толку исполнет вкус! Инаку, состојките можете да ги додавате...

Феноменални пудинг бомбици без печење, готови се за 15 минути, превкусни,...

Брзо се приготвуваат, излегуваат доста, превкусни се, лапни-голтни! Потребни состојки: 2 пакувања пудинг од чоколадо (во прав) 1 жолчка 2 супени лажици рум 2 супени лажици вода 50 г шеќер...

СУПЕР БОМБИЦИ готови за 20 минути

Потребни состојки: 350 г мелени бисквити 500 г чоколадо во прав 200 г шеќер во прав 7 лажици рум 250 г путер/маргарин 1 лажица какао Постапка: Смелете ги бисквитите, растопете го путерот,...

Чоколадни топчиња без шеќер и без печење – сите може да...

Потребни состојки: 50 г путер/маргарин 200 г чоколадо за готвење 1 пудинг од чоколадо 1 ванилин шеќер малку арома од рум или ванила пржени лешници Постапка: 50 г путер извадете на топло...

Солено рафаело: сочно, кремасто уживање кое прво го снемува од трпезата

Кога и да имаме некоја прослава јас поминувам два дена во кујна. Правам разни ситни колачи и салати и се’ изгледа како да го...

Брзи плазма топчиња – мора да ги пробате зошто се фантастични!

Мора да ги пробате! Потребни состојки: 300 г мелени плазма бисквити (или други, по ваш избор) 50 мл рум 100 мл сок по желба 250 г путер/маргарин за крем 250...

КОКОСОВ ОРЕВ: вкусен и декоративен на сите им се допаѓа

Прекрасни големи топчиња полнети со суви смокви и ореви, со вкус на „рафаело“. Ова е еден преубав рецепт за претстојните празници кои многу убаво...