Дома Тагови болки во стомак

Таг: болки во стомак

Мајка ми има 60 години, а се чувствува како 30: Таа...

Мајка ми има 60 години, а се чувствува двојно помладо. Тајната за нејзиниот младолик изглед, но и здравје е во следните три рецепти кои...

Напиток од две состојки кој брзо ги решава проблемите со стомакот,...

Доколку имате некаков стомачен проблем или пак, вишок килогpами од кои сакате што поскоро да се оcлободите, овој напиток ќе ви биде од голема...

Природни лекови кои ги има во секоја кујна: Еве се што...

Алтернативната медицина се користи уште од дамнешни времиња за лекување на сите болести. Постојат многу билки и намирници кои во комбинација или одделно делуваат...

Постојано ви кркорат цревата и подуени сте – Доктор во емисија...

Понекогаш на ѕидот од дебелото црево (колон) може да се формираат мали испакнати торбички кои се нарекуваат дивертикулуми. Појавата на овие промени се нарекува...

Масажата, вежбите и овие билки ќе ви помогнат да ја победите...

Ендометриозата е хронично, болно нарушување на ѕидот на матката кое влијае на женските репродуктивни органи. Ткивото што би требало да се наоѓа на внатрешноста...

Доколку ве мачат подуеност и гасови, лесно ќе се ослободите од...

Синдромот на нервозни црева или иритабилен колон претставува функционално нарушување на нормалната перисталтика кое се карактеризира со силно чувство на непријатност, абдоминални болки и...

Мапа на стомакот: Ако чувствувате болка, проверете на сликата и дознајте...

- Местото на болката е индикација за точна лекарска дијагноза Повеќето од болестите можат успешно да се излекуваат доколку се дијагностицираат навреме. Ве боли стомакот? Со...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"