Дома Тагови болки во стапала

Таг: болки во стапала

Овој природен лeк за отстранувањe на “кокалчето” треба и докторите да...

Валгус е деформитет на зглобот во основата на палецот а често е предизвикан од носење на тесни, неудобни чевли и високи потпетици. Оваа појава може...

Имав страшен проблем со стапалото, а потоа мајка ми ја донесе...

Здраво! Се викам Игор М. Имав проблем со левото стапало од ногата. Не знам за што се работеше, најверојатно некаква бактериска инфекција која сум ја...

Ги потопила стапалата во јаболкова киселина – 30 минути, а она...

Стапалата честопати се многу чувствителни и затоа треба да се грижиме за нив, особено дијабетичарите. Оваа група на луѓе со дијабетес се чувствителни на...

Прво ќе почувствувате ладно, подоцна топлина, а следниот ден ќе се...

Потребни состојки: 1,5 литар домашна комова ракија 10 таблети аспирин од 500 мг 1 кутија ментол кристали Постапка: Во пластично шише од 1,5 литар со ракија ставете издробени аспирини...