Дома Тагови болки во нозете

Таг: болки во нозете

Овие природни лекови помагаат при уморни нозе, варикозни вени и подуеност...

Колку повеќе јадете сливи и кајсии, толку поголеми придобивки ќе имате за вашето здравје. Во денешниот рецепт кој е наменет првенствено за варикозни вени,...

СИМПТОМИТЕ НА ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ СЕ ПОЈАВУВААТ ВО НОЗЕТЕ, еве на што...

Холестеролот и триглицеридите претставуваат два облика на липиди (масти) во телото. Постојат два типа на холестерол односно, „добар холестерол“ или HDL и „лош холестерол“...

ОБЛОГА ЗА КОЛЕНО, ЛЕК ЗА НОЗЕ И ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

Кога јадете банана, изедете го плодот кој е вкусен и многу здрав, но сочувајте ја кората, која исто така, може да се искористи како...

Болката и отечените вени се повлекуваат за 10 минути

Проблемите со проширени вени вклучуваат и тегоби како што се болки, отоци и чувство на тежина во нозете. За да се ублажат овие тегоби...

Болка во нозете може да биде опасен симптом – по прекинување...

Пишува: Д-р Симона Јовчевска Пушењето како најзначаен ризик фактор за развој на периферна артериска болест Периферната артериска болест (ПАБ) настанува кога артериите на нозете стануваат блокирани...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"