Дома Тагови болка во грб која се шири на препони

Таг: болка во грб која се шири на препони

ЗДРАВ ГРБ-ЗДРАВ ЖИВОТ: бoлкaтa на овие места е предупредување кое го...

Проблемот не секогаш доаѓа од местото на б олка. Човечкото тело е направено така што сè во него е поврзано. Со оглед на тоа...

Тинктура од лук и нане – лекува ишијас, а се пие...

Ишијас е болест која главно ги погодува постарите лица. Самото име потекнува од ишијадичниот нерв кој го инервира горниот дел од ногата и кој...

Болката во грбот не смее да се игнорира – тоа се...

Со оглед на тоа што во грбот има најмногу нервни завршетоци, преку нив органите испраќаат сигнали за предупредување кога нешто не е во ред. Болката...