Дома Тагови благи кифлички

Таг: благи кифлички

СЛАТКИ КИФЛИ СО ОБЛИК НА РУЖА: Меки се како душа, сите...

Тестото за овие кифли е толку многу меко и нежно, како памук, а кога ќе се испечат кифлите се превкусни. Во овој рецепт ќе...

Меки кифлички со 1 јајце: Кога ќе ги гризнете се топат...

Ова е еден старински рецепт на нашите баби. Тие умееја да направат вистински чуда од малку состојки и секојпат им успеваа. Ова е еден...