Дома Тагови бисквити и пудинг

Таг: бисквити и пудинг

ГОТОВ Е ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Ванила колач со бисквити, без печење

Ова е еден од најбараните рецепти, зашто колачот освен што брзо и многу лесно се приготвува, исто така е многу вкусен и освежителен. Буквално...

Немав ресани, па тортата ја направив со сечкани банани: Мајка ми...

Торта без печење, готова е за 10 минути, единствено што се чека е да се стегне во фрижидер. Многу вкусна торта со банани која...

ЕКСПРЕС ТОРТА: Многу лесна и едноставна за правење, рецептот го добив...

Овој колач е многу вкусен, од оние „лапни-голтни“, а одличен е поради неговата брза и едноставна постапка за приготвување. Рецептот го добив мојата идна...

ИМА ВКУС НА КРЕМАСТАТА РЕСАНА-БИСКВИТ: едноставен колач со пудинг и кекси,...

Ова е нешто лесно, толку едноставно (особено за дамите кои немаат многу искуство во приготвување на комплицирани колачи, ниту време), а толку чоколадно и...

МЛЕЧЕН ДЕСЕРТ КОЈ НЕ СЕ ПЕЧЕ: без јајца, а сепак е...

БЕЗ печење - БЕЗ желатин - БЕЗ јајца - Одличен млечен ДЕСЕРТ за 5 минути кој можете да го послужите со кафе или чај....

Обична бисквит торта за 10 минути – омилената на маж ми,...

Со мали финеси и трикови ја правам истата торта на малку поразличен начин, па успевам да го изненадам маж ми со неговата најомилена торта...

ПУДИНГ КОЛАЧ со какао кори и ореви, а помеѓу фил со...

Пудинг колач со какао кори и ореви, а помеѓу два фила со биксвити. Ова е превкусен пудинг колач со какао кори и ореви, а...

Едноставен колач со кекси и пудинг за 10 минути без печење

Ова е нешто лесно, толку едноставно (особено за дамите кои немаат многу искуство во приготвување на комплицирани колачи, ниту време), а толку чоколадно и...