Дома Тагови биолошки часовник

Таг: биолошки часовник

Научниците тврдат дека ова е ЗЛАТНИОТ ЧАС за одење на спиење:...

Ако често се будите ненаспани и уморни, дури и ако сте си ги дозволиле познатите 8 часа сон, можеби едноставно грешите со времето за...

Кинескиот биолошки часовник не греши: Според времето на болка, откријте кој...

Кинескиот биолошки часовник ги покажува интервалите во кои енергијата циркулира низ делови од нашето тело, а на секои два часа од денот, секој орган...

Експериментите потврдија: Еве што им се случува на луѓето што си...

Откако беа направени стотици експерименти за поврзаноста на спиењето со здравјето, водечките светски научници открија што е потребно за одржување на оптимално здравје. Сите...

Еве во колку часот треба да ручате за да изгубите вишок...

Секој од нас има биолошки часовник со кој “управува” збир од нервни клетки во хипоталамусот. Но, хронобиолозите тврдат дека постојат периоди од денот кога е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"