Дома Тагови биксвит торта

Таг: биксвит торта

Најтешко е кога ја чекаме да се излади тортата: Рецептот го...

Овој рецепт го барав долго време, највкусната торта.. Кога бев мала, баба ми ја правеше по трипати неделно, многу евтино и едноставно. Вкусна и...

Повеќеслоен колач од бело чоколадо и пишкоти без брашно и без...

Рецепт и видео презентација на Силвана од Силванина кујна. Вкусен и лесен колач од бело чоколадо и пишкоти кој се подготвува за многу кратко време...

14 рецепти за многу брзи и неодоливо вкусни торти и колачи...

Денес на денот на вљубените прославете ја вашата љубов во својот парнер на најромантичен начин. Подгответе една од овие превкусни торти и изненадете го...

НОВА ТОРТА со бисквити, едноставна, декоративна, брза, а ќе уживате во...

Потребни состојки: 3 чоколадни кори 500 г шлаг крем 300 г мелени бисквити 4 чашки кисела павлака + шеќер во прав по вкус 500 мл чоколадно млеко 500 мл газирана...

Плазма торта: само ќе речам – СОВРШЕНА!

Оваа торта беше главен хит на роденденот на син ми и сите ми го бараа рецептот, па еве ќе го споделам и со вас. Потребни...