Дома Тагови без печење

Таг: без печење

КРЕМАСТА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Оваа торта нема пандишпан, ниту бисквит, сите...

Оваа торта нема пандишпан како што имаат останатите торти и колачи. Без печење, направете ја најкремастата торта која се состои од 3 различни филови...

СЕКУНДА РАБОТА: Кремаст колач со малини и вафли без печење

Денес ќе приготвам еден многу брз колач за кој не треба да ја вклучувам рерната. Она што е одлично во овој рецепт е неговата...

НАЈДОБРАТА ПРАЗНИЧНА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Како да излегла од најдобрата светска...

Од само неколку состојки пригответе вкусна, кремаста торта за која нема потреба да печете бисквит. Потребен ви е само миксер кој ќе го вклучите...

КОЛАЧ СТРАЧАТЕЛА СО КОКОС: Брз и многу вкусен, без печење

Страчатела колачот со кокос е многу вкусен и лесен која се подготвува без печење, а како основа се користат бисквити. Овие нежни, кремасти коцки...

ТОРТА КРЕМАСТА ЛЕДЕНА УБАВИЦА: Со неодолив вкус, се топи во уста,...

ЛЕДЕНО НЕБО - ТОРТА со неодолив вкус, а секој залак се растопува во уста. Многу брзо и лесно се приготвува. Пробајте ја, ќе видите...

Брз колач со ореви, бисквити и кокос без печење кој е...

Потребни состојки за слој 1: 2 чаши (од 200 мл) шеќер 2 чаши вода 125 г путер/маргарин 200 г кокос 100 г чоколадо 250 г мелени бисквити 1 лист обланда 200 г...

МОНТЕ КОЛАЧ – едноставен, евтин, кремаст колач без печење

Потребни состојки: 1 литар млеко 1 пудинг од ванила 4 лажици брашно 150 г путер/маргарин 100 г бело чоколадо 2 ванилин шеќер 7 лажици шеќер 200 г бисквити За глазура: 20 мл слатка павлака...

Многу едноставен колач кој не се пече, а со вкусот ме...

Потребни состојки: Готови кори за розен торта За крем од ванила: 1,5 литар млеко 4 пудинг од ванила 10 супени лажици шеќер 250 г путер-маргарин 250 г шеќер во прав 1 лимон...

Чоколадна торта од 4 состојки која не се пече, за само...

Потребни состојки: 250 г мелени бисквити плазма 100 г путер 400 г нутела или некој друг еурокрем 500 г крем сирење Филаделфија, или друго несолено сирење Постапка: Соединете го путерот...

Брзо и без печење: колач со јаболка

За фантастичниот колач со јаболка не ви е потребно многу време ниту многу состојки, а ниту многу труд. Навистина, следниот колач ќе го направите...