Дома Тагови бели влакна

Таг: бели влакна

Ако забележувате нагло белеење на косата, проверете ја крвната слика: Доктор...

Доколку го забележите првото бело влакно во косата, или сте забележале дека одеднаш косата започнала да ви белее, според некои истражувања тоа би можело...

За да немате бели влакна, а притоа да ослабете до 5...

Стареењето е неизбежен процес, а со тоа и појавата на сиви влакна. Жените кога ќе почнат да забележуваат бели влакна на косата обично веднаш...

ЗАБОРАВЕТЕ НА БЕЛИТЕ ВЛАКНА: Пијте го овој сок кој ја враќа...

Предвременото стареење и обелувањето на косата може да значи дека некои важни состојки ви недостигаат во исхраната, а може да биде знак и за...

Мешавина од 2 состојки ја враќа природната боја на косата, еве...

Појавата на бели влакна во косата е сосем нормална појава. Некои луѓе побелуваат уште додека се млади, бидејќи најголема улога за оваа појава игра...