Дома Тагови бели дробови

Таг: бели дробови

Кое овошје најмногу им годи на болните бели дробови и ги...

Дури и пушачите кои редовно консумирале јаболка и круши, станале поотпорни на хроничен бронхитис. Овошјето и зеленчукот, како што веќе е добро познато, многу е...

Нашите баби си знаеја најдобро како да лекуваат белодробни болести и...

Голем број страдаат од белодробни заболувања како астма, бронхитис и разни видови кашлици. Инфекциите, алергиите и пушењето може да предизвикаат одреден тип на белодробни...

Чајот од ловоров лист ги чисти белите дробови, па дури и...

Алексија Младеновиќ, економист во пензија од Ниш, за чисти бели дробови препорачува ловоров лист и пиво. Кога таа заминала во пензија започнала да ги...

Д-р Радошевиќ објаснува како треба да лежите ако имате воспаление на...

Голем број пациенти кои боледуваат од koвид 19 добиваат воспаление на бели дробови. Тоа е она од што многумина се плашат, но не мора...

Рецепт за болни бели дробови кој проверено помага

Облогата од зелка помага кај сите видови кашлица. Доколку имате проблем со чести респираторни инфекции, имате астма, бронхитис или воспаление на бели дробови, облогата...

Д-р Радосављевиќ: Како да се опорават белите дробови после koвид и...

На пациентите кои прележале пневмонија поради kopoна вирус им е потребен подолг период за да закрепнат, а тоа подразбира мирување, квалитетна исхрана и вежби...

Билкарот Најдовски: Рецепт за лекување на белите дробови со коњско опавче

Коњско опавче (lat. Equisetum arvense) Пишува билкарот Мартин Најдовски. Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на...

Ова се ЧЕТИРИ моќни методи за чистење на белите дробови

Чистење на белите дробови особено им се препорачува на активните и пасивните пушачи и луѓето кои живеат во подрачја со загаден воздух. Чистењето на белите...

Толчникот е суперздрава билка која неправедно ја третираат како плевел, лекува...

Толчникот е познат плевел кој расте по градините. Но, она што повеќето луѓе не го знаат е дека е фантастичен антиоксиданс и дека ја...

Лек за исфрлање на секретот од белите дробови и синусите! За...

Секој период е ризичен за луѓето со ослабен имунитет, хронична слабост на белите дробови, децата, старите, пушачите... Затоа, превземете некои чекори за зајакнување на имунитетот,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"