Дома Тагови бели дробови

Таг: бели дробови

Природен лек од 4 состојки кој ефикасно ги прочистува белите дробови...

Ова е вкусен и здрав природен лек кој го чува вашето здравје и го зајакнува имунитетот. Се користи за лекување на: бронxит, за пpочистување...

Искористете ги лековитите билки и со овој рецепт исчистете ги белите...

Познато е дека екстрактите од лековити растенија можат многу да помогнат при опоpaвување на pecпираторниот тракт. Вдишyвањето на миризливи билки кои ги прошируваат дишните...

ПРОЧИСТУВАЧКИ МЕВЛЕМ ЗА БЕЛИ ДРОБОВИ: Испив една тегличка и се спасив,...

После прележана белодробна болест обично се случува кашлицата да остане присутна иако болеста одамна е излекувана. Симптомите на болеста не се присутни, но продолжената...

Ова овошје ги прави поотпорни болните бели дробови: сите го имаме...

Овошјето и зеленчукот, како што веќе е добро познато, многу е здраво и го штити организмот од многу болести. Но, јаболката и крушите имаат...

РЕЦЕПТ ЗА ЦЕЛОСНО ОПОРАВУВАЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ

Рецепт на Хајрија Нуркич. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250 г смрекинки (бобинки од смрека), 300 г квалитетен мед, 250 г млада кравја маст или несолен, свеж...

Што се случува во белите дробови кога ќе се измешаат бананите...

Рецепт за смирување на кашлицата и чистење на белите дробови со помош на природната мешавина од мед и банани. Резултатите се брзи и има...

Оваа храна ја сакаат белите дробови – им ја враќа енергијата...

Воспаление на белите дробови може да се препознае според овие симптоми: Висока температура која не може да се намали, ниту со лекови наменети за вакви...

Секој ден пијте по една чаша од овој евтин сок и...

Природата изобилува со плодови кои се решение за речиси секој здравствен проблем. Па така на пример, сокот добиен од црвената зелка е исклучително здрав...

СИРУП ЗА ИСКАШЛУВАЊЕ: Ја разредува слузта и го олеснува исфрлањето, ја...

Ефикасен и природен лек без адитиви, направен од едноставни состојки кои сите ги имаме дома. Содржи антивоспалителни, антивирусни и антибактериски својства. Совршено делува на...

СИРУП ЗА ЧИСТЕЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Се искашлува слузта и се...

Од здравјето и капацитетот на белите дробови зависи целокупното здравје на организмот, бидејќи преку нив телото се снабдува со многу потребниот кислород. Белите дробови...