Дома Тагови бели дробови

Таг: бели дробови

Никогаш не ги сушете алиштата на радијатор. Може да биде опасно

Сите вие барем еднаш во животот сте слушнале дека сушењето на алиштата во просториите каде живееме може да биде штетно за здравјето поради испарувањата...

Спас за пушачите – овие 2 намирници го враќаат животот на...

Спас за пушачите – овие 2 намирници го враќаат животот на плуќата а чинат помалку од 1 кутија цигари! -А она што е најдобро од...

Стар народен лек за искашлување на лепливата слуз кај деца и...

Ова е стар народен лек за искашлување на лепливата слуз кај деца и возрасни, а која се смета за главен причинител за почетен бронхитис. Потребни...

Смирете ја кашлицата на вашето дете за една ноќ со помош...

Суштината на ова лекување на кашлицата е природниот метод, кој се користи уште многу одамна за лекување на болести на респираторниот тракт. Медот поседува...

Неверојатно откритие: овој витамин лекува воспаление на белите дробови за 3...

Во текот на 1940 година докторот по медицина Фредерик Кленер документирал дека адекватни дози од витамин Ц имаат способност да излекуваат преку 30 различни...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"