Дома Тагови бела кремаста торта

Таг: бела кремаста торта

Додека се свртиш и тортата е готова! КЕКС ТОРТА СО БЕЛ...

Додека се свртиш и тортата е готова! КЕКС ТОРТА СО БЕЛ ФИЛ: Се користи ренде и изгледа како од излог на некоја скапа слаткарница....

СЕКОЈДНЕВНА ТОРТА: Без печење и валкање на многу садови, многу е...

Оваа торта е толку многу вкусна и лесна за правење, ќе ви биде многу забавно додека ја подготвувате. Тортата не се пече и нема...

ПЛАЧЛИВА ТОРТА: Познат десерт кој се јаде со задоволство, нема кој...

Овој познат турски специјалитет се нарекува „плачлива торта“ и е еден од највкусните деликатеси, кој се послужува низ целиот свет. Едноставно ова е совршен...

ВОЛШЕБНО-БЕЛА ПЛАЗМА: Кремаста, превкусна торта за сите пригоди

Син ми сака сè што е направено со плазма кекси, а оваа торта му е омилена. Ако и вашите деца ги сакаат десертите приготвени...

ПАРФЕ ЦЕЛУВКА ТОРТА СО ПЛАЗМА КЕКСИ: Се топи во уста, целата...

Пред неколку години го испробав рецептот на Ивана, ја направив оваа торта и мислам дека ништо повкусно не сум пробала оттогаш до денес. Испробував...

МЛЕЧНА КЕКС ТОРТА – Ја правев минатата година за роденден и...

Направете си ја оваа торта со петит бисквити од какао и фил со вкус на млеко, а со додавање на еурокремот се заокружува вкусот...

РИГОЛЕТО ТОРТА: Воздушеста и многу кремаста, готова е за 30-тина минути,...

Оваа торта е именувана по познатата опера „Риголето“. Љубовна приказна со тpaгичен крај. Тортата е многу вкусна, позната е по кремастиот вкус кој дава...

ВАНИЛА ТОРТА: Торта број 1 во сите слаткарници, љубителите на благото...

Рецептот на Сања од Кујната на Аурора е вистинско изненадување за сите љубители на благото. Ќе бидете воодушевени од вкусот и изгледот, но и...

БАБА МИ ЈА НАПРАВИ НАЈВКУСНАТА ТОРТА: Кремаста и многу сочна, за...

Освежителна, не е многу тешка, се топи во уста. Оваа торта е навистина за уживање, нема да чекате да се олади, туку веднаш може...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"