Дома Тагови бел грав

Таг: бел грав

НАЈВКУСНОТО ГРАВЧЕ МАНЏА КОЈА НЕ ГО ДУЕ СТОМАКОТ: Направете го брзо...

Ова е еден од најдобрите манџи со грав кои досега ги имам направено. Манџата излегува густа и на вкус гравот е феноменален. Со неколку...

БЕЛ ГРАВ (посно на вода)

Потребни состојки: 500 г бел грав 250 г кромид (може и праз) 1 морков 1 сува пиперка 2 лажици брашно (може и пченкарно) Сол, црвен пипер Постапка: Одвечер потопете го гравот во...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"