Дома Тагови баунти штангли

Таг: баунти штангли

Вкусни домашни БАУНТИ чоколатца, се прават за само 10 минути

Баунти се познати и омилени чоколатца во чиј вкус уживаат подеднакво сите, а најмногу обожавателите на кокосот и чоколадото. Ако сакате да ги направите...

Баунти штангли, колач со многу кокос, за сите љубители на овој...

Фото и рецепт: Маја Потребни состојки: 300 г брашно 150 г шеќер 100 г маргарин/путер 2 жолчки 1 лажица какао ½ прашок за печиво малку кисела павлака или млеко За прв фил: 6 белки 150...

Баунти бајадера – без печење, се приготвува многу, многу брзо

Баунти бајадерата без печење е готова за многу кратко време и со малку ладење е готова за послужување. Може да се сече и во...