Дома Тагови Басбоуса

Таг: Басбоуса

Сочен јогуртен колач со гриз и кокос – омилен на моите...

Фото и рецепт: Маријана Кузмановиќ Потребни состојки: Се мери со чаша од 200 мл 4 јајца 1 шолја шеќер 1 шолја јогурт 1 шолја гриз 1 шолја кокос ½ шолја масло 1 шолја...

БАСБОУСА – Арапски гриз колач

Слатко и сочно како од 1001 ноќ. Едноставен, а многу вкусен колач. Мерка: шолја од 250 мл Потребни состојки: 1 шолја шеќер 1 шолја брашно 1 шолја кокосово брашно 1...