Дома Тагови банана и мед

Таг: банана и мед

ЈА СТОПИРА КАШЛИЦАТА: Го чисти црниот дроб, помага кај бронхитис и...

Ако бронхиите ви се полни со спутум и напредокот во лекувањето оди многу споро, испробајте го овој рецепт од природната медицина за прочистување на...

Помешајте банани и вода, додајте малку мед и кашлицата потполно ќе...

Лекувањето на хронична кашлица, но и на бронхитисот отсекогаш биле проблематични, дури и за конвенционалната медицина. Секогаш останувале некои непријатни „опашки“ од прележаната болест,...

Сируп со кој се подобрува исфрлањето на секретот, потребни ви се...

Воспалението на белите дробови или пневмонија претставува воспаление на белодробниот паренхим од различна етиологија. Факторите кои придонесуваат за развојот на болеста се: пушење, ал-кохол,...

Има голема и важна разлика за здравјето дали јадете жолти или...

Некои од водечките светски експерти сметаат дека бананата е првото овошје кое никнало на нашата планета, а Ден Копел, автор на книгата „Банана'': Судбината...

Ако ве мачи хронична кашлица, изгмечете една банана и направете си...

Испробајте ја оваа мешавина од мед и банана, ќе бидете воодушевени од резултатите. Се приготвува многу брзо од само неколку состојки кои веќе ги...