Дома Тагови балон лепињи

Таг: балон лепињи

Не им го знам вистинското име, но беа многу вкусни: Ручек...

Овие солени палачинки или џиновски лепињи може да се послужат како предјадење или самостоен оброк. Рецептот го добив од тетка ми, но ни таа...

БАЛОН ЛЕПИЊИ: Со мерки на чаша, се печат само 6 минути,...

Многу често ги подготвувам овие вкусни лепињи, кои растат како балончиња, па со сопругот и децата ги завикавме БАЛОНИ. Однатре се шупливи и многу...

СО ОВОЈ МЕТОД, ЛЕПИЊИТЕ СЕ ПЕЧАТ 6 МИНУТИ: Излегуваат многу меки...

Со овој метод ќе добиете многу вкусни лепињи кои се печат 6 минути. Ако сакате свежи лепињи, ова е идеалниот рецепт за вас! Овој...

Балон лепињи без квасец – ќе ги засакате веднаш и поради...

Ви нудиме два рецепти кои подеднакво се успешни а лепињите се многу вкусни. Првиот рецепт се приготвува со сенаменско брашно, како што е наведено...