Дома Тагови баклава со ореви

Таг: баклава со ореви

БАКЛАВА: Мора да ја пробате бидејќи е многу сочна, рецепт кој...

Баклава која им успева на сите – ова е рецепт за сите почетници во правењето на ова традиционално јадење, со помош на мали тајни...

БАКЛАВА КАКО ОД ТУРЦИЈА: Професионалните готвачи додаваат 1 состојка која го...

Познатиот готвач и слаткар Пол Холивуд ги знае сите тајни на источната кујна, па откри дека во рецептот за баклава мора да вклучи една...

Баклава за душа – со фил до гуша – е ова...

Фото и рецепт на Ленче Гогова – Баклава за душа, со фил до гуша. Нашата драга членка и пријателка Ленче Гогова го објави рецептот во...

Мммм… Баклава каква досега не сте пробале – сите ќе ви...

Рецепт и видео прилог на Домашни Рецепти – Баклава. Ова е рецепт за многу вкусна баклава, каква досега не сте пробале – сите ќе ви...

Права традиционална баклава со многу ореви и шеќер – сите беа...

Детално објаснет рецепт за традиционалната баклава – омилената слатка на Балканот. Освен состојките и редењето, особено е важно печењето, како и полевањето, а во овој...

Баклава со вишни и шербет

Потребни состојки: 500 г готови кори 4 јајца 1 чаша кисела павлака 1 чаша шеќер 1 чаша масло 1 чаша пченичен гриз 1 прашок за печиво Фил од вишни: 1 кг вишни без...