Дома Тагови баклава со ореви и гриз

Таг: баклава со ореви и гриз

БАКЛАВА РОЛНИЧКИ СО ГРИЗ И ОРЕВИ: Малку полесна верзија, како колач...

Се знае дека оригиналната баклава е само со ореви, но испробајте ја и оваа верзија во која корите се премачкуваат со една интересна смеса...