Дома Тагови бабин колач

Таг: бабин колач

НАЈДОБРИОТ ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ СО БИСКВИТ: Неодоливо задоволство направено од малку состојки

Правењето кекси колач никогаш не било полесно со едноставни состојки, без печење. Десертите направени со бисквити стануваат се попопуларни, бидејќи дури и комплетните почетници...

СОЛЕНИ (ПОСНИ) ГАЛЕТИ-ТОСТЕРКИ: Замесете ги за 5, испечете ги за 3...

Во продавница може да се купат разно-разни солени грицки со широка палета на вкусови. Меѓутоа, сите знаеме дека индустриските грицки се преполни со тpaнc...

Кога ќе ми се пријаде благо, си го правам овој лесен,...

Oва е еден старински колач со џем и ореви кој го правеа нашите баби, а одличен е за послужување со кафе или чај. Сите...

Со причина го нарекуваат најкремастиот колач – бабин рецепт за колач...

Овој рецепт е многу стар и баба ми редовно го подготвуваше во јануари, не знам зошто посебно тогаш, но таква беше традицијата во нашата...

Превкусен кокос колач со бисквит, вакво вкусно досега не сте пробале,...

Многу вкусен кокос колач во два слоја, а се приготвува за многу кратко време. Прво се мешаат состојките за кората и добиената смеса се...

Рецепт за најубавите чајни колачиња, додека се печат цела куќа мириса...

-Бабините старински колачи: Рецепт стар повеќе од 60 години! Ова е многу стар и многу едноставен рецепт за чајни колачиња, на овој начин ги правеа...

Совршен рецепт за тостерки – бабин колач кој останува мек и...

Ова е најдобриот рецепт за тостерки или познат како бабин колач. Испробан е повеќе пати, а тостерките остануваат меки и по неколку дена. Потребни состојки: 4...

Бабин колач од јаболка: најдобриот и најлесниот рецепт

Иако ова е доста популарен рецепт – многумина веќе го користат, голем број си имаат и свои помали или повеќе доработени верзии, но сепак...