Дома Тагови аронија во мед

Таг: аронија во мед

АРОНИЈА ВО ТЕГЛА СО МЕД: Одличен природен лек за анемија и...

Аронијата ја нарекуваат и намирница на иднината, бидејќи поседува исклучително лековити својства кои го унапредуваат човековото здравје. Оваа ситна бобинка која потсетува на боровинката,...

Аронија во мед за подобрување на крвната слика и добар имунитет

Фото и рецепт: Тина Хорват Потребни состојки: 800 г аронија 1 кг мед 2 тегли Постапка: Аронијата се чисти убаво од петелките. Се става во поголем послужавник. Вака убаво распоредена аронијата...