Дома Тагови анасон

Таг: анасон

За побрзо да oслaбeтe: пијте напиток од ова чудо-семе (рецепт)

Денес ќе ви откриеме како се приготвува лековиот чај кој ќе ви помогне во вашата диeта доколку се обидувате да се ocлобoдите од вишoкот...

Утре кога ќе станете, измијте си го лицето со овој чај...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Маслото од оваа билка може да ве спаси од проблемите со...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите со гасови во стомакот: Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare. Маслото од коморач...

Мака мачите со подуен стомак и гасови? Лекот е многу евтин...

Гасовите и подуеноста ве мачат уште рано наутро? Грицкајте го ова евтино семе и ослободете се од подуениот стомак. Едноставен совет за спречување на гасови...

Гасовите и подуеноста ве мачат уште рано наутро? Грицкајте го ова...

Едноставен совет за спречување на гасови во цревата и подуеност на стомакот! Подуеноста на стомакот ги измачува голем број на луѓе, барем во некој период...

Утре измијте си го лицето со овој чај – брчките, дамките...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

Направете масло со оваа билка кое ќе ве спаси од проблемите...

Масло од коморач/морач/македонски анасон/ Foeniculum vulgare Маслото од коморач се користи во фармацевтската индустрија но и во народната медицина како средство против подуеност на стомакот,...

Само една чаша од овој вкусен напиток ве дели од рамен...

Доколку често патите од надуен стомак, гасови и подригнување, можеби е најдобро да проверите дали имате доволно ензими задолжени за варење на храната. Ова е...

Природен домашен лек за грло – болката поминува за еден ден

Постојат лекови кои се пренесуваат од генерација на генерација, а кои се поделотворни дури и од конвенционалните лекарства. Ако сте меѓу оние кои се борат...