Дома Тагови Амосов

Таг: Амосов

Славниот руски кардиолог Амосов: Со ова, и на 90 ќе бидете...

Рускиот лекар и светски познат кардиолог Николај Михајлович Амосов дава неколку совети за здрав живот, кои исто така ги почитувал и го доживеал неговиот...