Дома Тагови Алкалоид АД Скопје

Таг: Алкалоид АД Скопје

Вистинската убавина доаѓа однатре: комлекс од колаген, хијалуронската киселина, витамини и...

Нутрикозметичките производи се производи што дејствуваат како нутритивни додатоци во исхраната, со цел нега на кожата, косата и на ноктите, односно промовирање на yбавината...

„АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА СОПСТВЕН ЦЕНТАР ЗА ЕДУКАЦИЈА И ЗА ОБУКИ

Човечкиот потенцијал има огромно значење за растот и за развојот на „Алкалоид“ АД Скопје, а професионалниот пристап во работењето, просперитетот на компанијата и нејзиниот кредибилитет...

Преку пола милион прегледи за македонските претставници на Детскиот евросонг

Веќе со над 600.000 прегледи од објавувањето на видеото, како и со високи позиции на трендинг-листите, македонската делегација периодов интензивно се подготвува за настапот...

Промоција на Проектот „Бенефиции за деца на вработени“ во „Алкалоид“ АД...

Човечките ресурси се еден од најцврстите столбови на 85-годишниот раст и развој на алкалоидовата успешна приказна, а грижата за вработените е еден од врвните...

ОБЈАВЕНИ ПЕСНАТА И ВИДЕОСПОТОТ „ГРИН ФОРСИС“ НА МАКЕДОНСКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ ОД „ДАЈТЕ...

Четворица тинејџери од актерската екипа на проектот „Дајте музика“ која е составена од речиси 40 талентирани деца, беа избрани од страна на Македонската радиотелевизија...

„Алкалоид“ со 178 нови вработувања во земјава, со инвестиции во износ...

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – септември 2021 година продажбите достигнуваат 7.165.890.933 денари, што е за 4 % повеќе...

СО ОТВОРАЊЕ РЕТРОСПЕКТИВНА ИЗЛОЖБА И ПРЕДАВАЊЕ ДОНАЦИЈА ОД НАД 4 МИЛИОНИ...

Првиот филм за „Алкалоид“ од 1950 година, најстарото кутиче и оригиналното одобрение за производство на лекот „Кафетин“; првите пакувања „Бекутан“, најстарите индустриски машини и...

„Алкалоид“ со 121 нови вработувања во земјата, со инвестиции во износ...

Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари-јуни 2021 година, продажбите достигнуваат 4.788.760.106 денари, што е за 1% повеќе во споредба со истиот период...

„Чукни во дрво“: Алкалоид со хуманитарен видеоспот по повод 85-тиот јубилеј

Една од најпопуларните и најоптимистични македонски песни, антологиската „Чукни во дрво“, под покровителство на „Алкалоид“ доби нова верзија. Изведувана и преработувана повеќе од 3 децении...

„АЛКАЛОИД“ ПУШТИ ВО УПОТРЕБА НОВА ИНВЕСТИЦИЈА ЗА СОПСТВЕНО ПРОИЗВОДСТВО НА ВЛАЖНИ...

Влажните марамчиња Becutan се производ од портфолиото на брендот, за првпат воведени на пазарот во 2006 година, изработени според оригинална рецептура на фармацевтските експерти од „Алкалоид“. По...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"