Дома Тагови ајле турски колач

Таг: ајле турски колач

ТУРСКИ СОЧЕН КОЛАЧ СО КАКАО – АЈЛЕ: Не седнувам кафе да...

На овој сочен колач никој не може да му одолее. Се прави со готови кори, а не е баклава, се мати тесто од јајца,...