Дома Тагови афион

Таг: афион

Турски колач со мерки на чаша – сочен, се топи во...

Ова е традиционален турски колач со мак/афион за кој постојат различни верзии, а оваа е без брашно, за сите љубители на семето од афионот....

ЗА УСПЕХ И БЕРИЌЕТ ВО КУЌАТА: За Бадник направете посен колач...

I РЕЦЕПТ - Посен колач со афион и кокос – лесен и едноставен рецепт, мерки на шолја и лажица. Фотографија и рецепт на Beti...

Многу вкусен и брз колач со мак, а може да биде...

Со овој рецепт на Виолета Танкосиќ Андреевска не можете да погрешите. Ова е еден старински колач кој сите го сакаат. Семето од афион совршено...

Шест рецепти за најубавата штрудла со мак – шест различни начини,...

I РЕЦЕПТ - Штрудла со мак од готови кори, многу едноставна а превкусна. Фотографија и рецепт на Ивана Динуловиќ. Потребни состојки: 3 јајца, 2...