Дома Тагови 10 мин

Таг: 10 мин

Брз, здрав и вкусен ручек за 10 мин: похуван црн домат...

За многу кратко време ќе приготвите многу вкусен, хранлив и здрав оброк. Еве како... Потребни состојки: 1 голем црн домат, исечен на ленти како шницли ½ филџан...

Бисквит торта со чоколаден мус: готов за десет минути

Бисквит торта со чоколаден мус. Одличен десерт кој се приготвува за само 10 минути. Потребни состојки: 250 г бисквити 120 г путер 250 г чоколадо 400 мл слатка павлака 3...