Бисквит торта со чоколаден мус. Одличен десерт кој се приготвува за само 10 минути.

Потребни состојки:

250 г бисквити

120 г путер

250 г чоколадо

400 мл слатка павлака

3 лажици шеќер во прав

5 г желатин

20 г лешници

Постапка:

Деталите погледнете ги во видеото: