Овој чај се приготвува од само три состојки и за кратко време предизвика глобално лудило, бидејќи сите оние кои го пробаа имаат само пофални зборови.

Потребни состојки:

-зелен чај

-цимет

-ловоров лист

Постапка:

Зовријте 800 мл вода, тргнете од оган, па додадете 1 стапче цимет, 3 ловорови листови и рамна супена лажица зелен чај. Поклопете и оставете 15 минути да отстои, а потоа процедете.

Примена:

Испијте ја првата шолја од овој чај наутро на празен стомак. Втората шолја можете да ја испиете веднаш после појадокот, а третата навечер, непосредно пред спиење.

Првите резултати се видливи веќе после седум дена, а оние кои го пробале овој чај велат дека само после првата седмица се губат во просек околу 8 центиметри во половината!