Спремни ли сте да ги подготвите највкусните палачинки кои некогаш сте ги пробале!

Овие палачинки се највкусното нешто што сум го пробала во последно време. Направете ги нема да зажалите.

Купете сланина исечена на тенки листови, испржете ја и редете ја на хартиена салветка за да се впие вишокот маснотија.

Направете тесто за палачинки, и погледнете го видеото за се’ да ви стане јасно:

Видео:

How to make Pancake Dippers

These PANCAKE DIPPERS make a great grab-n-go breakfast but are equally delicious to be served at a breakfast buffet or brunch!RECIPE: http://www.ladybehindthecurtain.com/buffet-pancake-dippers/

Публикувахте от Lady Behind the Curtain в 4 януари 2016 г.

Loading...
Претходна статијаСашко Кедев, еден од првите доктори во светот кој направи стентирање како превенција од мозочен удар
Следна статијаДали смеете да ги будите месечарите додека одат во сон? Научниците најпосле одговараат на ова прашање