Ако сакате рамен стомак, мора да обратите внимание на храната која секојдневно ја внесувате.

Овој корисен рецепт ќе ви овозможи совршен облик на вашите стомачни мускули. Всушност, ако го консумирате секојдневно, можете целосно да го преобликувате вашиот стомак.

Освен што е многу ефикасен, овој домашен пијалак за согорување на масти е многу едноставен за приготвување. Одзема само неколку минути од вашето време.

Тоа е воедно и најдобриот начин за да започнете здрава и добро избалансирана исхрана.

Упатство:

1.Земете многу свеж магдонос и ставете го во процесорот (колку може повеќе).

2.Истиснете го сокот од еден лимон и додадете го на магдоносот.

3.Додадете половина чаша вода и миксајте неколку минути.

Оваа мешавина функционира многу брзо, а вие ќе бидете во можност да ги видите првите резултати за само 2-3 дена.

Клучот за ефикасноста е магдоносот, кој е преполн со состојки кои го подобруваат варењето. Лимонот од друга страна, е од голема важност за согорување на мастите.

Освен за преобликување на стомакот, оваа мешавина ќе го подобри и вапиот метаболизам.

За оптимални резултати, секое утро би требало ова да го пиете на празен желудник во текот на пет дена. Потоа, направете пауза 10 дена и повторете ја постапката.

Останати напитоци кои треба да ги пиете:

Во продолжение прочитајте го списокот од корисни освежувачки пијалаци кои можете да ги вклучите во својата исхрана и дополнително да го стимулирате процесот на слабеење.
ВКУСНА ВОДА: Во стаклен бокал вода додадете исечкано разно овошје и зеленчук. Чувајте во фрижидер и послужувајте се во текот на денот. Можете да додадете и разни ароматични билки: нане, босилек, лаванда…

ЗЕЛЕН ЧАЈ: Зелениот чај е силен антиоксиданс кој ќе помогне во согорувањрто на мастите. Може да додадете малку мед за подобрување на вкусот.

СМУТИ ОД ЛУБЕНИЦА: Лубеницата е една од најдобрите смути состојки бидејќи поседува многу вода. Додадете многу мраз и јогурт за совршено смути.

Не заборавајте дека посветеноста и трпението се од клучна важност за успех. Хранете се здраво, бидете физички активни и пијте го напитокот со магдонос – па ќе добиете совршен рамен стомак како од соништата.