Смеса која прави чудо: го враќа видот, го чисти замастениот црн дроб и го празни дебелото црево

Потребни состојки:

2-3 главици цвекло

2 главици црвен кромид

Малку маслиново масло

Малку јаболкова киселина

Прстофат сол (снегулки ако најдете)

Постапка:

Излупете го цвеклото и варете додека да омекне. Вареното цвекло исечкајте на ситно, поелба.

Истото направете го со кромидот, па додадете масло, оцет и сол.

Јадете секојдневно, ќе бидете воодушевени од резултатот!

*набавете си ракавици за да не ви се офарбаат рацете.

Претходна статијаИзедете 5 ореви и почекајте 4 часа – еве што ќе ви се случи
Следна статијаМРЗЛИВ колач – како од слаткарница, а се приготвува од евтини состојки