Потребни состојки:

  • 1 јајце
  • 250 мл масло
  • 250 мл млеко
  • 250 г шеќер
  • 1 прашок за печиво
  • сливи
  • шеќер во прав

Постапка:

Направете ја смесата од наведените состојки, добро промешајте и излејте во тепсија, па одозгора наредете сливи. Се пече 25 минути во претходно загреана рерна на 250 степени.

Кога ќе излади наросете шеќер во прав.

Постапката погледнете ја во видеото: